Pakiet Ficowski: Bylejaczek i Lodorosty i bluszczary Promocja!

55,00 

Poprzednia najniższa cena: 55,00 .

Dwie wyjątkowe książki Jerzego Ficowskiego – Bylejaczek i Lodorosty i bluszczary – w specjalnym pakiecie.

O książce
 

1. BYLEJACZEK

Mimo że od powstania Bylejaczka minęło już kilkadziesiąt lat, tekst wciąż brzmi intrygująco i świeżo. W atmosferę urzekającej bajki poetyckiej Jerzego Ficowskiego świetnie wpisują się dowcipne, a miejscami zabarwione subtelną ironią ilustracje młodej artystki Gabrieli Gorączko – wyróżnionej w 2020 roku przez Polską Sekcję IBBY.

Utwór ukazuje się po raz pierwszy w wersji książkowej – we współpracy z Fundacją im. Jerzego Ficowskiego.

 

 

Jerzy Ficowski w starym, dobrym stylu przemyca naukę kierowaną do odbiorcy. Utwór powstał kilkadziesiąt lat temu i ma potencjał, by odczytywać go na nowo, by młodzi czytelnicy uczyli się od Bylejaczka tego, co istotne, by urzekał swoją osobowością, umiejętnym wyciąganiem wniosków. W historię dla najmłodszych świetnie wpisują się ilustracje Gabrieli Gorączko. Subtelne, z nutką ironii, barwne, urzekające beztroską i wrażliwością ilustratorki i bohatera.

(blog madebybibi)

 

Polecam wszystkim rodzicom. Warto, by ta skromna, ale jakże piękna książka, zagościła w Waszych domowych biblioteczkach.

(@zdanie.po.zdaniu)

 

Bylejaczek to opowieść, na którą nie można być ani za małym, ani za dużym. Historia bohatera, stworzonego przez Jerzego Ficowskiego, mówi nie tylko o tym, że dbanie o porządek i czystość są ważne, ale jest także opowieścią o wewnętrznych dylematach oraz o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Jest to poemat absolutnie ponadczasowy, do którego chętnie będziemy wracać, zarówno ze względu na piękną treść, jak i cudne ilustracje, bez których ta książka nie byłaby taka sama.

(czytelniczepodworko.pl)

 

 

 

2. LODOROSTY I BLUSZCZARY

Lodorosty i bluszczary to wybór wierszy dla dzieci Jerzego Ficowskiego. To pierwsza tak obszerna publikacja, która gromadzi w jednym miejscu teksty dla najmłodszych pisane przez Ficowskiego. Całość znakomicie zilustrowała Gosia Herba.

Książką zdobyła wyróżnienia w najważniejszych konkursach: PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2016 ; Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2017 ; Polish Graphic Design Awards 2017.

 

 

Drodzy nauczyciele, rodzice, organizatorzy konkursów recytatorskich! W tym zbiorze znajdziecie wiersze na wszelkie okazje szkolne, przedszkolne, na akademie, występy i różne inne wydarzenia. Napisane piękną polszczyzną, z nienagannym rytmem. Stworzone do deklamacji!

(blog Mamobab czyta)

 

Pięknie ilustrowany obszerny tom wierszy dla dzieci, ale wcale nie tylko. I dorosły będzie miał z czytania równie dużą przyjemność.

(blog Abdita)

 

Gdybym jej jeszcze nie miał, chciałbym ją dostać w prezencie. Z każdej okazji.

(coczytamkonstantemu.pl)

 

 
Możesz lubić także…