Jak ciężko być królem

Jak ciężko być królem Promocja!

Original price was: 40,00 zł.Current price is: 25,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 25,00 .

Jak ciężko być królem to książka, która powstała w oparciu o wybrane fragmenty Króla Maciusia Pierwszego w znakomitej interpretacji Iwony Chmielewskiej.

O książce

Czy łatwo jest rządzić? Po co, jak i dla kogo się to robi? Jak urządzić państwo, żeby ludzie byli w nim szczęśliwi? – to pytania, na które próbuje znaleźć odpowiedź bohater książki Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy. Pisząc przed laty tę powieść, Korczak wspólnie z dziećmi zastanawiał się nad trudami i odpowiedzialnością związanymi ze sprawowaniem władzy.

Jak ciężko być królem to książka, która powstała w oparciu o wybrane fragmenty Króla Maciusia Pierwszego ze znakomitą interpretacją wizualną Iwony Chmielewskiej.

Korczak podkreślał, że pamięć „o wewnętrznym dziecku w sobie” pozwala zachować świeżość i czystość spojrzenia na świat, dzieci zaś uważał za pełnoprawnych obywateli i uczestników życia społecznego. Chciał, aby wierzyły w siebie i wiedziały, że „nie można zostawiać świata takim, jaki jest”. Ta książka chce o tym przypomnieć.

Jak ciężko być królem to niezwykły picture book – lektura zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Książka wydana wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

 

Wyróżnienia i nominacje

Iwona Chmielewska wyróżniona nagrodą Polish Graphic Design Awards 2018 w kategorii Projektantka Roku.
Nominacja do nagrody PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018 w kategorii książka dla dzieci i młodzieży.
Nominacja w konkursie Polish Graphic Design Awards 2018 w kategorii książka dziecięca i młodzieżowa.

 
Dodatkowe informacje

Oprawa

Twarda

Format

185 × 265

Liczba stron

48

Premiera

15 listopada 2018

ISBN

978-83-951861-1-0

Projekt graficzny

,

Możesz lubić także…