uważam że cię kocham

Piotr Jasek Promocja!

39,00  29,00 

uważam że cię kocham – to nowa książka poetycka Piotra Jaska.  Rozgrywa się w przestrzeni intymnej, rejestruje bliskie relacje dwojga ludzi.

O książce

uważam że cię kocham – to nowa książka poetycka Piotra Jaska.  Rozgrywa się w przestrzeni intymnej, rejestruje bliskie relacje dwojga ludzi – ledwie wyczuwalne poruszenia i głębokie wstrząsy, oddalenia i spotkania.

To wiersze uważnego obserwatora prywatnych zdarzeń, czułego na subtelne zmiany nastroju i emocji. Przyglądając się cudzym śladom w swoim życiu, bohater tych wierszy zachowuje w pamięci miejsca wspólne, wykrywa rysy i pęknięcia, notuje własne uczucia.

Piotr Jasek widzi (i opisuje) wagę spraw drobnych. Jego wiersze podpatrują codzienne życie rzeczy, znajdując właściwą miarę dla drobiazgów. To, co najważniejsze, wydarza się tu w prozaicznej scenerii – w pokoju, kuchni, na ulicy. W oszczędnej formie, bez emfatycznych fraz, Jasek pisze o bliskości i tęsknocie, miłości, spełnieniu i utracie.

uważam że cię kocham to wiarygodne sceny z życia, poetyckie miniatury o niezwykłej skali uczuć i emocji. Język tych zapisów odrzuca schematy, gra z czytelniczymi przyzwyczajeniami. Poszczególne obrazy i zapisane rozmowy nie domagają się jednoznacznych odczytań. W spotkaniu z wyobraźnią i wrażliwością czytelnika otwierają się nowe przestrzenie.

Wiersze Piotra Jaska stają się bliskie i porównywalne z naszymi osobistymi miłosnymi doświadczeniami.

Z wierszami kapitalnie korespondują kolaże autorstwa Eweliny Karpowiak.

 

Dodatkowe informacje

Oprawa

Twarda

Format

210 × 150

Liczba stron

80

Premiera

25 października 2019

ISBN

978-83-953756-4-4

Projekt graficzny