90,00 

Poprzednia najniższa cena: 90,00 .

Cztery książki dla dzieci w specjalnym pakiecie: Lodorosty i bluszczary (Jerzy Ficowski, ilustracje Gosia Herba), Szare uszko (Mieczysław Piotrowski), Kołysanka na cztery (Iwona Chmielewska), Jak ciężko być królem (Janusz Korczak, ilustracje Iwona Chmielewska).

O książce




 

1. LODOROSTY I BLUSZCZARY (Jerzy Ficowski, ilustracje: Gosia Herba)

Lodorosty i bluszczary to wybór wierszy dla dzieci znakomitego poety i prozaika Jerzego Ficowskiego. To pierwsza tak obszerna publikacja, która gromadzi w jednym miejscu teksty dla najmłodszych pisane przez Ficowskiego. Wiersze znakomicie zilustrowała Gosia Herba.

 

 

„Pięknie pisał dla dzieci Jerzy Ficowski, a Wydawnictwo Wolno pięknie wydało tę książkę. Gdybym jej jeszcze nie miał, chciałbym ją dostać w prezencie. Z każdej okazji”.

(coczytamkonstantemu.pl)

 

„Drodzy nauczyciele, rodzice, organizatorzy konkursów recytatorskich! W tym zbiorze znajdziecie wiersze na wszelkie okazje szkolne, przedszkolne, na akademie, występy i różne inne wydarzenia. Napisane piękną polszczyzną, z nienagannym rytmem. Stworzone do deklamacji!

Dorosły wielbicielu pięknych, kolekcjonerskich książek, Lodorosty i bluszczary to edytorski majstersztyk”.

(blog Mamobab czyta)

 

„Pięknie ilustrowany obszerny tom wierszy dla dzieci, ale wcale nie tylko. Dorosły będzie miał z czytania równie dużą przyjemność. Oprócz ciepłego spojrzenia na świat uderza w tych tekstach niesamowicie piękna polszczyzna. Elegancka, urozmaicona, bogata”.

(blog Abdita)

 

 

2. SZARE USZKO (Mieczysław Piotrowski)

Szare uszko – legendarny komiks Mieczysława Piotrowskiego, jednego z wybitnych indywidualistów polskiej szkoły ilustracji – to niezwykła opowieść o przygodach dzielnego zajączka. Nieoczekiwana wizyta w mieście, ucieczka przed myśliwymi i szkoła lotów kosmicznych – to tylko niektóre z przygód głównego bohatera.

 

 

„Książka Mieczysława Piotrowskiego to niezwykły komiks dla młodych czytelników i czytelniczek rozpoczynających dopiero swoją przygodę z czytaniem. Autor uczy czytać komiksową formę i pokazuje, że jest to doskonała zabawa”.

(zdaniemszota.pl)

 

„Mieczysław Piotrowski to wybitny pisarz, rysownik, autor powieści i scenariuszy filmowych, a jednocześnie twórca niedoceniony i prawie nieznany. Jego niezwykłą eksperymentalną prozę doceniał Andrzej Falkiewicz, wrażliwe, niezwykłe akwarele chwalił Jan Młodożeniec. Ten ostatni był także fanem komiksowej historyjki (…) Piotrowski ze świetnymi rezultatami łączył nieprzeciętny talent literacki i plastyczny”.

(culture.pl)

 

„Wciąga nie tylko dlatego, że Piotrowski doskonale wiedział, jak trzymać czytelnika w napięciu i sprawić, by ten cały czas zastanawiał się, czy Zajączkowi uda się uciec przed niebezpieczeństwem. Umiał to zrobić równie dobrze przy pomocy zmyślnej fabuły czy galopującej akcji, jak i ilustracji (proste rysunki, wykonane jakby ręką dziecka, są niesłychanie dynamiczne)”.

(kulturaliberalna.pl)

 

„Piotrowski opowiada tę historię na kilku poziomach: obrazkami, dymkami i wreszcie rozbitą na dłuższe i krótsze fragmenty prozą. Mętlik? Nigdy w życiu. Kilkakrotnie już czytałem Szare uszko dzieciom i to jest doskonałe do czytania”.

(coczytamkonstantemu.pl)

 

3. KOŁYSANKA NA CZTERY (Iwona Chmielewska)

Kołysanka na cztery to intrygująca i pełna niespodzianek książka do oglądania, liczenia i zasypiania. Autorski picture book Iwony Chmielewskiej powstał nie tylko z myślą o najmłodszych, ale także o tych, którzy przed snem chętnie czytają lub nucą dzieciom kołysanki.

 

 

Kołysanka na cztery to mała książeczka w stylu retro, idealna do przeczytania maluchowi przed snem. (…) Jest piękna, inna i pokazuje maluchom sztukę oraz to, że ilustracje mogą być też stonowane, uspokajające. Kołysanka na cztery to też idealna książeczka na prezent dla rodziców maluszka – ten krótki wierszyk może być dla dzidziusia pięknym początkiem przygody z literaturą”.

(skrytkamagdaleny.com)

 

Kołysanka na cztery to urocza opowieść, której atrakcyjności dodaje opakowanie, czyli kartonowe etui na książkę z okienkiem. Dzięki takiemu zabiegowi możemy poczuć, że zaglądamy do pokoju. Na tylnej okładce namalowane są drzwi. A cała historia dotyczy właśnie pokoju, który szykuje się do snu. Powoli nastaje cisza, dźwięki skrzypiec milkną, pies ziewa, nogi stołowe idą spać, skrzydła wiatraka widoczne na obrazie także stają w ciszy, chłopiec legnie w pościeli z książką i pokój zapada w sen…”.

(wnaszejbajce.pl)

 

 

4. JAK CIĘŻKO BYĆ KRÓLEM (Janusz Korczak, ilustracje Iwona Chmielewska)

Jak ciężko być królem to książka, która powstała w oparciu o fragmenty Króla Maciusia Pierwszego Janusza Korczaka – z wybitną interpretacją wizualną Iwony Chmielewskiej.

 

 

„Choć duch Starego Doktora unosi się nad książką, to jej głównym bohaterem jest oczywiście Maciuś. Tytułowy ciężar władzy królewskiej został przez Chmielewską świetnie uchwycony, szczególnie w warstwie graficznej, czego zwiastunem jest okładka: korona zasłaniająca oczy Maciusia to z jednej strony zaślepienie władzą, z drugiej symbol niedopasowania insygniów do właściciela, z trzeciej opadające na nos nakrycie głowy podkreśla ciężar odpowiedzialności”.

(kulturaliberalna.pl)

 

„Chciałam pokazać Maciusia w opresji, chciałam pokazać bezradne dziecko, na które nałożono ciężar niewspółmierny do jego wieku i kondycji. Maciuś został sierotą, został zupełnie sam na świecie, a nagle oczekuje się od niego, że będzie rządzić całym krajem. Pojawiają się dorośli, ministrowie, którzy usiłują manipulować tym dzieckiem, a on jest zupełnie nie przygotowany do tej roli”.

(Iwona Chmielewska, zw.lt)

 

Między innymi za książkę Jak ciężko być królem Iwona Chmielewska została wyróżniona nagrodą Polish Graphic Design Awards 2018 w kategorii Projektantka Roku.