Obie (edycja limitowana)

Justyna Bargielska, Iwona Chmielewska: Obie

150,00 

Limitowana edycja książki Obie to czterdzieści unikalnych egzemplarzy, które zawierają sygnowaną pracę Iwony Chmielewskiej wydrukowaną na szlachetnym papierze Hahnemühle Photo Matt Fibre.

O książce

Limitowana edycja książki Obie to czterdzieści unikalnych egzemplarzy, które zawierają sygnowaną pracę Iwony Chmielewskiej wydrukowaną na szlachetnym papierze Hahnemühle Photo Matt Fibre. Praca znajduje się w dołączonej do książki wszytej ręcznie kopercie, a każdy, indywidualnie zapakowany przez autorkę, egzemplarz zawiera także specjalną edycję pięciu kart pocztowych oraz odautorską niespodziankę.

Iwona Chmielewska, fot. M. Kutc

Obie to książka powstała w wyniku spotkania dwóch znakomitych i wyjątkowych autorek – poetki Justyny Bargielskiej i twórczyni książek obrazowych Iwony Chmielewskiej. To niezwykła opowieść o różnych obliczach macierzyństwa, często przemilczanych i pomijanych. Opowieść o szczęściu i lękach bycia matką, kalejdoskopie emocji, o tajemnicy „dawania życia”, rozstawaniu się z dzieckiem, o uśmiechu przez łzy. To książka pełna symboli, która nie tylko prowokuje do zadawania wielu pytań, ale także pozwala za każdym razem odnajdywać w niej nowe znaczenia. Rzadko zdarza się, że w rezultacie współpracy autorek o tak niezależnych osobowościach, powstaje dzieło skomponowane w sposób pozwalający na doskonałe współbrzmienie dwóch głosów. W Obu żaden z nich nie staje się dominujący. Tekst Bargielskiej przeobraża się niepostrzeżenie w wizualną historię Chmielewskiej, wypełnioną charakterystycznym dla jej języka światem motywów i zaskakujących połączeń.

Wybitnie piękny picture book zdecydowanie dla dorosłych!

 

 
Dodatkowe informacje

Oprawa

Twarda

Format

258×184

Liczba stron

44

Premiera

15 stycznia 2017

ISBN

978-83-946297-0-0

Projekt graficzny

,

Możesz lubić także…