ciebie ode mnie

Promocja!

60,00 

Poprzednia najniższa cena: 60,00 .

ciebie ode mnie to poruszające spotkanie dwóch wyjątkowych artystek – wybitnej poetki Krystyny Miłobędzkiej i kompozytorki, pianistki Hani Rani.

O książce

Próbujemy siebie mieć, próbujemy siebie podarować. „którą zostawię ci siebie z której głębokiej szuflady / na której fotografii odbitej nieostro / tę o ciebie starszą, tę o tobie cichą / tę w ostatniej chwili dobiegłą”.

ciebie ode mnie to poruszające spotkanie dwóch wyjątkowych artystek – wybitnej poetki Krystyny Miłobędzkiej i kompozytorki, pianistki Hani Rani. Na płycie, która jest świadectwem tego niezwykłego spotkania znalazły się przeczytane przez poetkę dwadzieścia dwa wiersze, którym towarzyszy specjalnie skomponowana do nich muzyka.

ciebie ode mnie to opowieść o biegu życia, o życiu wpisanym w przemijanie i przemijaniu wpisanym w życie, o pamięci, o miejscach i ludziach, których zabieramy w siebie. „Życie jest łatwiej wypłakać, niż opowiedzieć. Wszystkie nasze wobec i nasze nie dość. Słowa niedokładnie przylegają do tego, co chcielibyśmy powiedzieć. Spóźnione, za szybkie, nieuważne, niecierpliwe. Gdyby można było »mówić się w milczeniu«” – napisała Krystyna Miłobędzka.

Muzyka Hani Rani w przejmujący sposób współbrzmi tu z głosem i zapisami autorki jest / jestem, stwarzając przestrzeń dla intymnego spotkania z tekstem.

Wydawnictwo ciebie ode mnie składa się z książki z wierszami i płyty CD (czas trwania płyty TT 61:55). Publikacja ukazała się z okazji jubileuszu dziewięćdziesiątych urodzin Krystyny Miłobędzkiej.

 

wybór wierszy i redakcja: Jarosław Borowiec / nagranie, miks i mastering: Piotr Wieczorek / grafiki i projekt okładki: Łukasz Pałczyński / projekt graficzny i skład: Łukasz Paluch / AnoMalia art studio

 

 

Wyróżnienia i nominacje

Nominacja w konkursie PTWK Najpiękniejsze Polskie Książki 2022.

 

 
Dodatkowe informacje

Oprawa

Twarda

Format

150 × 210

Liczba stron

60 + CD

Premiera

12 grudnia 2022

ISBN

978-83-959390-9-9

Projekt graficzny

,

Możesz lubić także…