Bracia krwi

Peter Milčák: BRACIA KRWI, przełożył Bohdan Zadura Promocja!

Original price was: 36,00 zł.Current price is: 20,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 20,00 .

Pierwsza w Polsce książka Petera Milčáka – Bracia krwi w przekładzie Bohdana Zadury – to poruszająca opowieść o szczególnej więzi braterstwa.

O książce

Pierwsza w Polsce książka Petera MilčákaBracia krwi w przekładzie Bohdana Zadury – to poruszająca opowieść o potrzebie bliskości, o odkrywaniu siebie w innych, o szczególnej więzi braterstwa, w której pozornie błahe zdarzenia zyskują na znaczeniu.

Peter Milčák w poetyckich, metaforycznych obrazach pokazuje świat osobny i pełny – z własnym porządkiem i wewnętrzną harmonią, daleki jednak od idyllicznej prostoty. Słowacki autor ucieka od jednowymiarowych sensów, zaskakującą grą skojarzeń poddaje próbie racjonalny związek przyczyny i skutku.

Bohaterowie Milčáka z dziecięcą wrażliwością i świeżością spojrzenia wsłuchują się w rytm natury, niewielkim zdarzeniom potrafią nadać nowy sens, a sprawom powszednim – rangę święta. Siłą wewnętrznej wolności dokonują rzeczy niemożliwych, ustanawiając własną (wspólną) rzeczywistość.

Peter Milčák w miniaturowych „traktatach filozoficznych” pisze o tym, co nie tak trudno w życiu przeoczyć, a czego stracić nie warto. To jednak czym i o czym są teksty z tomu Bracia krwi, w największej mierze zależy od woli i wyobraźni czytelników. Otwarta na różnorodne ścieżki interpretacyjne książka Milčáka nie domyka kręgu odbiorców: satysfakcję lekturową odnajdą tu zarówno dorośli, jak i młodsi.

Autorką ilustracji do Braci krwi jest Alicja Biała.

Patronat honorowy nad publikacją objął Instytut Słowacki w Warszawie.

 

Wyróżnienia i nominacje

Wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2020 w kategorii literatura piękna.

 
Dodatkowe informacje

Oprawa

Twarda

Format

150 × 210

Liczba stron

40

Premiera

18 maja 2020

ISBN

978-83-953756-5-1

Projekt graficzny

Możesz lubić także…