Jak nazwać pieska?

Promocja!

50,00 

Poprzednia najniższa cena: 50,00 .

Unikalny katalog psich imion, który w humorystyczny sposób opowiada o życiu czworonogów.

O książce

„W każdym z nas tkwi jakaś cząstka własnego imienia. Nie ma więc nic dziwnego w zakłopotaniu tych, którzy muszą nazwać pieska. Okażmy im naszą wyrozumiałość. W końcu imię pozostaje ze zwierzęciem już na zawsze. Oddaje jego charakter, zachowania, a także przywołuje o nim wspomnienia. Jak zatem dobrze wybrać?”.

Jak nazwać pieska? to debiutancka książka świetnej graficzki i ilustratorki Aleksandry Czudżak oraz jej brata Piotra K. Czudżaka. To jedyny w swoim rodzaju unikalny katalog psich imion, który stanowi próbę odpowiedzi na tytułowe pytanie, ale także w humorystyczny sposób opowiada o życiu czworonogów i pokazuje niezwykłą relację między ludźmi i psami. Książka jest próbą przedstawienia przekroju psiego społeczeństwa, gdzie obok siebie spotykają się arystokracja, mieszczuchy, wystawowcy, domatorzy, straszaki czy mieszkańcy wsi. Nie brak tu jednak miejsca także dla zawodowców, rozszczekanych i oryginałów.

O tych kilkudziesięciu psich portretach, które powstawały przez wiele miesięcy w zaciszu ilustratorskiej pracowni, Aleksandra Czudżak mówi tak: „Zależało mi, żeby stworzyć książkę zabawną i absurdalną, która będzie swego rodzaju badaniem na temat psich imion i psich archetypów. Zilustrowałam je przy użyciu tradycyjnych technik, dbając o to, aby każdy portret zapadał w pamięci. Te imiona mówią wiele o ambicjach właścicieli czworonogów. Jest to więc książka, która przedstawia psy, ale opowiada o ludziach. Pozwala spojrzeć na pewne zjawiska z dystansu, ale też przełamuje bariery. Proszę mi wierzyć, że żadne inne pytanie nie otwiera tylu serc, co skromne: „Jak ma na imię Twój pies?”.

Książka jest poświęcona w całości naszym siostrom i braciom mniejszym, podzielona na rozdziały, uzupełniona spisem psich imion i zaproszeniem, aby tę listę poszerzyć o kolejne imiona i stojące ze nimi historie. W zabawny i przewrotny sposób uświadamia nam, że psy to nie tylko nieodłączna część ludzkiego życia, ale także baczni obserwatorzy naszych poczynań. Stoją zawsze obok, tuż przy nodze – ale to wybitni indywidualiści. Każdy z nich ma własną historię, zwyczaje oraz niepowtarzalny charakter. Jak zatem nazwać pieska?

 

 
 

 

Dodatkowe informacje

Oprawa

Twarda

Format

165×225

Liczba stron

144

ISBN

978-83-965822-6-3

Projekt graficzny

Możesz lubić także…