Wybór, tekst: Marcin Świetlicki, wydawca: Wydawnictwo Wolno 2021 Promocja!

Original price was: 85,00 zł.Current price is: 75,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 75,00 .

Wybór Marcina Świetlickiego to historia opowiedziana w 444 wierszach ułożonych chronologicznie – od końca lat siedemdziesiątych minionego wieku po współczesność.

O książce

Na Wybór składają się teksty dziś już kultowe, którymi mówi kolejne pokolenie czytelników, ale też te mniej znane, rozproszone, zapomniane. „Powiedzmy, że chciałbym, żeby akurat te wiersze użyte w tej książce po mnie zostały” – napisał we wstępie Marcin Świetlicki.

Wybór to historia o jednostce, ale i o tym, co ową jednostkę otaczało i osaczało. To cztery dekady starć wewnętrznego z zewnętrznym. Wzloty i upadki. Miłości i nienawiści. Wiersze i piosenki. „Poezję robi się przeciw. Poezja jest ryzykiem. Poezja jest odwagą. Poezja jest niebezpieczna” – napisał przed laty Marcin Świetlicki i zdania nie zmienił.

Wybór Świetlickiego to autorskie spojrzenie na własną twórczość, zachęca do przyjrzenia się powracającym tematom, motywom, gestom. Tę książkę można czytać na wiele sposobów, nie tylko od początku do końca – czytelnik może dokonać tu własnego wyboru. To także – jak zaznacza Autor – „historia moich wyborów, trafnych i nietrafnych”.

24 grudnia 2021 roku Marcin Świetlicki skończył 60 lat. I nie jest to żadna graniczna data, ale odnotowuje ją ta osobista i szczególna książka.

 

 

Wyróżnienia i nominacje

Wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Polskie Książki 2021.

 
Dodatkowe informacje

Oprawa

Twarda

Format

170 × 220

Liczba stron

464

Premiera

6 grudnia 2021

ISBN

978-83-959390-4-4

Projekt graficzny

Możesz lubić także…