Pij ze mną kompot Justyny Bargielskiej

Pij ze mną kompot Justyny Bargielskiej

Pij ze mną kompot Justyny Bargielskiej to autorski zestaw i wybór tekstów, które autorka publikowała w ostatnich latach m.in. na łamach miesięcznika „Znak”, „Ruchu Muzycznego” i „Charakterów”.

Jedni przepadają za kompotem, drudzy go unikają. Nie da się jednak ukryć, że ten gotowany ze świeżych lub suszonych owoców energetyczny napój ma swoją magiczną moc. Nie tylko skutecznie gasi pragnienie, ale także potrafi wywoływać wspomnienia.

Pij ze mną kompot Justyny Bargielskiej to zestaw tekstów publicystycznych – błyskotliwych, efektownych, w których autorka podejmuje kwestie społeczne, kulturalne, obyczajowe i osobiste. Zebrane w jednym miejscu układają się w niezwykłą i brawurową opowieść. Bargielska w charakterystyczny dla siebie sposób miesza tu języki, konwencje, style, gwarantując czytelnikowi czułą, zabawną i ironiczną relację ze swoich „randek ze światem”. Książka zdecydowanie dla odważnych czytelników!

Okładkę i graficzną postać ukrytych w książce memów zaprojektowała Alicja Biała.

Autorka: Justyna Bargielska

Tytuł: Pij ze mną kompot

Premiera: 26 sierpnia 2021

Cena okładkowa: 42 PLN

Liczba stron: 128

Oprawa: miękka

Kategorie: literatura, publicystyka literacka, eseje, felietony, kultura, muzyka

ISBN: 978-83-959390-2-0

EAN: 9788395939020

Wydawca: Wydawnictwo Wolno, Lusowo 2021

Justyna Bargielska – poetka, prozaiczka. Opublikowała sześć tomów poezji – ostatni z nich to Dziecko z darów (2019) oraz książki prozatorskie: Obsoletki (2010) i Małe lisy (2013). Wspólnie z Iwoną Chmielewską wydała książkę Obie (2016), jest też autorką zbioru opowiadań dla dzieci Siedem pierwszych przygód Rozalii Grozy (2017). Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia (dwukrotnie), nominowana m.in. do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, Paszportu „Polityki”, Silesiusa, Gryfii oraz Nagrody Nike. Jej teksty literackie tłumaczono na wiele języków.