Pakiet Świetlicki

Pakiet Świetlicki – Wybór i Polska Promocja!

85,00 

Dwie książki Marcina Świetlickiego – Wybór i Polska (wiązanka pieśni patriotycznych) – w specjalnym pakiecie.

O książce
1. WYBÓR

Na Wybór składają się teksty dziś już kultowe, którymi mówi kolejne pokolenie czytelników, ale też te mniej znane, rozproszone, zapomniane. „Powiedzmy, że chciałbym, żeby akurat te wiersze użyte w tej książce po mnie zostały” – napisał we wstępie Marcin Świetlicki.

Wybór Marcina Świetlickiego to historia opowiedziana w 444 wierszach ułożonych chronologicznie – od końca lat siedemdziesiątych minionego wieku po współczesność.

 

 

 

2. POLSKA (WIĄZANKA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH)

Polska (wiązanka pieśni patriotycznych) to zestaw wierszy Marcina Świetlickiego przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Bez dotacji, bez poprawek Prezydenta i patronatów ministerstw. Zobrazowania naszej Ojczyzny podjęła się w tej książce Alicja Biała.

 

 

„Nie ma jednej Polski, jednego patriotyzmu – jest miliard Polsk posklejanych z tandetnej przeszłości i równie tandetnych wyobrażeń – jak na kolażach Białej. Świetlicki daje możliwość, żeby na Polskę popatrzeć z perspektywy Guliwera. To zdrowo”.

(Justyna Sobolewska, polityka.pl)

 

„Śpiewnik? Notes? Modlitewnik? Gdyby nie tytuł książki i nazwisko autora, trudno byłoby mi na pierwszy rzut oka rozstrzygnąć, z jakiego rodzaju publikacją mam do czynienia. […] Ale to wszystko ironia, oprawa graficzna tomu jest bowiem artystycznym majstersztykiem”.

(Marcin Orliński, przekroj.pl)

 

„Prace Alicji Białej składają się z symboli, motywów oraz emblematów budujących zbiorową tożsamość Polaków. Artystka zmyślnie wykorzystuje zdjęcia z internetu, archiwa rodzinne, wycinki prasowe, a także własne zdjęcia wykonane na potrzebę projektu”.

(Ada Michalak, rp.pl)

 
Możesz lubić także…