Pakiet Świetlicki

Marcin Świetlicki: Zestaw kultowych książek! Promocja!

84,00  60,00 

Dwie książki Marcina Świetlickiego – Ale o co ci chodzi? i Polska (wiązanka pieśni patriotycznych) – w specjalnym pakiecie.

O książce
Pakiet Świetlicki: Ale o co ci chodzi? i Polska (wiązanka pieśni patriotycznych)

1. ALE O CO CI CHODZI?

W Ale o co ci chodzi? czterdzieści cztery wiersze spotykają się z kapitalnymi rysunkami Marcina Maciejowskiego. Trzynasta książka poetycka Marcina Świetlickiego – osobista i dotkliwa – demaskuje, prowokuje, niepokoi.

Książka zdobyła główną nagrodę w 60. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek – Najpiękniejsze Książki Roku 2019.

 

 

„Tom Ale o co ci chodzi?, zawierający również rysunki Marcina Maciejowskiego, wydaje mi się jedną z najlepszych książek autora Zimnych krajów”.

(Jerzy Sosnowski, wiez.com.pl)

 

„Cechą nowych wierszy Marcina Świetlickiego z tomu Ale o co ci chodzi? jest konkret, dopowiedzenie i zaangażowanie wiersza w porządki różnych, również politycznych emocji, które chyba dziś nie dają mu spokojnie spać”.

(Krzysztof Siwczyk, wyborcza.pl)

 

2. POLSKA (WIĄZANKA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH)

Polska (wiązanka pieśni patriotycznych) to autorski wybór wierszy Marcina Świetlickiego przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Bez dotacji, bez poprawek Prezydenta i patronatów ministerstw. Zobrazowania naszej Ojczyzny podjęła się w tej książce Alicja Biała.

 

 

„Nie ma jednej Polski, jednego patriotyzmu – jest miliard Polsk posklejanych z tandetnej przeszłości i równie tandetnych wyobrażeń – jak na kolażach Białej. Świetlicki daje możliwość, żeby na Polskę popatrzeć z perspektywy Guliwera. To zdrowo”.

(Justyna Sobolewska, polityka.pl)

 

„Śpiewnik? Notes? Modlitewnik? Gdyby nie tytuł książki i nazwisko autora, trudno byłoby mi na pierwszy rzut oka rozstrzygnąć, z jakiego rodzaju publikacją mam do czynienia. […] Ale to wszystko ironia, oprawa graficzna tomu jest bowiem artystycznym majstersztykiem”.

(Marcin Orliński, przekroj.pl)

 

„Prace Alicji Białej składają się z symboli, motywów oraz emblematów budujących zbiorową tożsamość Polaków. Artystka zmyślnie wykorzystuje zdjęcia z internetu, archiwa rodzinne, wycinki prasowe, a także własne zdjęcia wykonane na potrzebę projektu”.

(Ada Michalak, rp.pl)

 
Możesz lubić także…