Pakiet Miłobędzka

Pakiet Miłobędzka Dwie książki Krystyny Miłobędzkiej – Spis z natury i Na wysokiej górze Promocja!

79,90  60,00 

Dwie książki Krystyny MiłobędzkiejSpis z natury i Na wysokiej górze – w specjalnym pakiecie.

O książce
 

1. SPIS Z NATURY

Spis z natury to trzyksiążkowa edycja, na którą złożyły się dwa tomy poetyckie oraz rozmowa z autorką o czasach i okolicznościach debiutu, spojrzeniu po latach na własną twórczość. To także wyjątkowy wgląd w pierwsze teksty poetyckie wybitnej autorki, a także uzupełnienie dorobku o materiały niepublikowane.

 

 

„Aura nieugiętej słabości, emanowana przez jej utwory, przenikanie się intelektualnej wybredności z przedstawianiami konkretnych doświadczeń i sytuacji, komunikatywność będąca nierzadko efektem eksperymentowania, charyzma autentyczności – to zaledwie pierwsze z brzegu powody, dla których odbiór twórczości Krystyny Miłobędzkiej zdaje się tak wyjątkowy”.

(Piotr Śliwiński, kulturaupodstaw.pl)

 

„W świecie poetyckim Miłobędzkiej jest miejsce na opis wody oraz kolorowych barek; bohaterem wiersza mogą być meduzy albo popielniczki, mina morska albo agawa. Za każdym razem jednak jest to zapis, słowami poetki, «zetknięcia czułością z innym». I właśnie czułość jest zarówno gwarantem wiarygodności wiersza, jak i sposobem na mądre obcowanie ze światem; uniwersalnym lekiem, panaceum”.

(Krzysztof Hoffmann, poznan.wyborcza.pl)

 

„Czytam kilkukrotnie wszystkie zgromadzone tu zapisy i czuję, że wnikam w słowa, docieram pod powierzchnię – Miłobędzka otwiera we mnie sekretną zapadkę i oto widzę więcej, czuję bardziej. Niezwykłe przeżycie”.

(dajprzeczytac.blogspot.com)

 

2. NA WYSOKIEJ GÓRZE (ilustracje Iwona Chmielewska)

Na wysokiej górze to niezwykłe spotkanie dwóch znakomitych autorek – Krystyny Miłobędzkiej, jednej z najwybitniejszych współczesnych poetek i Iwony Chmielewskiej, twórczyni książek obrazowych. To książka o początkach naszych wyobrażeń o świecie. Pełna tajemnic i niedopowiedzeń, wymykająca się jednoznacznym interpretacjom.

 

 

„Ta książka to podróż. Podróżuje się z nią i przez nią. Przewraca strony, wraca, dostrzega powracające kształty, stające się co rusz – w inny sposób – znaczącym elementem obrazu. Wędrujemy z kolejnymi frazami wiersza i przez życie”.

(blog Poza Rozkładem)

 

„Z jednej strony jest o starości, która wspomina młodość. Z drugiej strony, jeśli ustawimy lustro pod innym kątem, jest o młodości, która projektuje starość. Jest prawie milczącą lekcją, że wszystko wydarza się jednocześnie, wszystko zawiera się we wszystkim: starość w dziecięcości i odwrotnie (…)”.

(Maciej Gierszewski, blog Kopiec Kreta)

 

„Nieczęsto też mam poczucie, że książka jest dziełem totalnym, że myślenie i podobanie stapiają się tak mocno. (…) Jednak widać tu myślenie o książce totalnej, która będzie pieścić oko, a zarazem bardzo subtelnie znaczyć wszystkimi elementami”.

(blog Nieparyż)

Pakiet Miłobędzka Dwie książki Krystyny Miłobędzkiej – Spis z natury i Na wysokiej górze