Pakiet Miłobędzka

Tytuł: Pakiet Miłobędzka, Krystyna Miłobędzka, jest / jestem i Na wysokiej górze, Wydawnictwo Wolno Promocja!

65,00 

Dwie książki Krystyny Miłobędzkiej – jest / jestem i Na wysokiej górze – w atrakcyjnym pakiecie.

O książce
 

1. JEST / JESTEM

jest / jestem (wiersze wybrane 1960 / 2020) to pierwsza tak obszerna książka Krystyny Miłobędzkiej zbierająca teksty z sześćdziesięciu lat twórczości poetki – od debiutu po wiersze ostatnie. Książka jest / jestem na ponad czterystu stronach pokazuje cały poetycki dorobek Krystyny Miłobędzkiej: sześć dekad pisania – od pierwszej książki poetyckiej po zapisy z lat ostatnich.

Krystynę Miłobędzką – laureatkę Poznańskiej Nagrody Literackiej 2020 za całokształt twórczości – nazywa się mistrzynią, „jednym z najważniejszych poetyckich głosów współczesności”, „alchemiczką słowa”.

 

 

Dzięki jest/jestem widać, jak spójna i olśniewająca jest jej twórczość. Najlepiej czytać Miłobędzką w całości, od pierwszych utworów Anaglifów aż po ostatnie z przygotowywanego dopiero tomu. Widać wtedy, że jej poszczególne wiersze tworzą jeden tekst. Widzimy drogę twórczą, w której dużą rolę odgrywało wykreślanie, kondensacja i dążenie do minimalizmu.

Justyna Sobolewska

 

Krystyna Miłobędzka jest poetką wybitną, może najwybitniejszą spośród żyjących. Decyduje o tym wielki dorobek i wpływ, jaki wywiera na innych poetów i na czytelników przynajmniej od połowy lat 90. Wyjątkowość odbioru pojawia się, jestem o tym przekonany, w odpowiedzi na wyjątkowość poezji.

Piotr Śliwiński

 

Gdzieś głęboko w nas drzemie pokusa, by po okresie przymusowego unieruchomienia rzucić się na powrót w wir życia. Ale życia rozumianego jako poszukiwanie i kolekcjonowanie nowych doświadczeń, a nie pójście w głąb tych, które dane są nam na co dzień. Krystyna Miłobędzka proponuje nam tę drugą drogę – mniej może efektowną, za to prowadzącą ku doświadczeniom o wiele głębszym.

Wojciech Bonowicz

 

 

2. NA WYSOKIEJ GÓRZE

Na wysokiej górze to niezwykłe spotkanie dwóch znakomitych i wyjątkowych autorek: Krystyny Miłobędzkiej, jednej z najwybitniejszych współczesnych poetek i Iwony Chmielewskiej – twórczyni książek obrazowych.

To książka o początkach naszych wyobrażeń o świecie. Pełna tajemnic i niedopowiedzeń, wymykająca się jednoznacznym interpretacjom. Świetna poezja i wspaniały picture book!

 

 

Na wysokiej górze to książka-spotkanie. Intymne spotkanie (w sensie: ciche, spokojne, skupione), w którym tekst Miłobędzkiej spotyka się z ilustracjami Chmielewskiej, a może odwrotnie. Czytelnik może brać w nim aktywny udział, może dopowiadać (dograć?), współuczestniczyć.

Maciej Gierszewski

 

Niezwykła książka obrazowa, w której słowa i obrazy są tak samo ważnymi elementami tajemniczej fabuły. Opowieść porusza czytelnika i wprowadza go w nieznany/znany świat, otwierając wrota do krainy wyobraźni. Książka przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bo to opowieść do odkrywania i powrotów – książka na całe życie.

czasdzieci.pl

 
Możesz lubić także…